Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas pabrėžė, jog kalbų mokymasis tai lyg tiltas į kitų kultūrų pažinimą. „Linkiu, kad Klaipėda būtų ta vieta, kuri stato tiltus tarp kalbų ir kultūrų. O jūsų noras išmokti lietuviškai įkvėptų ir mus mokytis jūsų kalbų“,- į akademijos dalyvius kreipėsi meras. Sėkmės nelengvame lietuvių kalbos pažinimo kelyje linkėjo KU prorektorius dr. Benediktas Petrauskas. KU Socialinių ir humanitarinių mokslų fakulteto dekanas prof. Rimantas Balsys vylėsi, jog kitų šalių piliečių susidomėjimas lietuvių kalba paskatins ir pačius lietuvius branginti savo kalbą, o prireikus už ją ir pakovoti.
Daugiausia šiemečių Lietuvių kalbos kursų dalyvių bus iš Ukrainos – apie 40, iš Argentinos – 9, Sakartvelo – 6, dalyvių geografijoje ir tokios tolimos šalys kaip Australija ar Brazilija. Didžioji dauguma vasaros kursų dalyvių mokysis kontaktiniu būdu ir tik 15 proc. – nuotoliniu. Kalbos bus mokoma 8-iose įvairaus lygio grupėse, rytiniu ir popietiniu laiku (prisitaikant prie Amerikoje gyvenančių dalyvių). Dirbs 12 dėstytojų, taip pat kursų gidas, kultūrinių veiklų vedėjai. Kursų koordinatorės – Jūratė Derukaitė ir dr. Kristina Blockytė-Naujokė.
Į Lietuvių kalbos ir kultūros vasaros akademijos programą integruota ir 2 savaites vyksiančių Lituanistinių studijų programa užsienyje veikiančių lietuviškų mokyklų mokytojams. Ši idėja pirmąkart realizuota praėjusią vasarą ir susilaukė sėkmės, tad bus tęsiama ir šiemet.
XXI-oji Lietuvių kalbos ir kultūros vasaros akademija finišuos rugpjūčio 11-ąją.