Pasirašyta sutartimi norima dar labiau sutvirtinti jau ilgą laiką vykstantį glaudų KU ir LK bendradarbiavimą. Tiek universitetas, tiek kariuomenė sutartimi siekia: šviesti ir informuoti visuomenę Lietuvos saugumo ir gynybos politikos klausimais, ugdyti pilietinę visuomenę, kelti jos sąmoningumą, rūpintis Lietuvos kariniu-gynybiniu paveldu ir apsauga, iškilių asmenybių ir istorinių įvykių įamžinimu ir pagerbimu, rūpintis vaikų ir jaunimo socializacija, ugdyti patriotiškumą ir pilietiškumą, puoselėti jaunimo nacionalines ir dorovines vertybes.
Po sutarties pasirašymo KU rektorius prof. dr. A. Razbadauskas dėkojo kadenciją baigiančiam kariuomenės vadui V. Rupšiui už nuolatinį dėmesį universiteto akademinei bendruomenei ir drauge nuveiktus darbus.
„Bendradarbiavimas labai svarbus. Sutarties pasirašymas KU rektorato pastate – labai simboliškas. Esame istoriniame pastate, kurio istorija XX a. pradžioje ir prasidėjo nuo kariuomenės. Universiteto ir kariuomenės sąsajos sustiprėja šiandienos geopolitikos kontekste. Matome Ukrainos pastangas ginant savo valstybingumą, pas mus mokosi ukrainiečiai studentai, dirba mokslininkai iš Ukrainos. Esame kartu su jais dvasiškai, morališkai ir stengiamės, kaip galime juos palaikyti“, – bendradarbiavimu pasidžiaugė rektorius prof. dr. A. Razbadauskas.
Generolas V. Rupšys tikisi, kad pasirašyta sutartimi KU ir LK bendradarbiavimas ateityje stiprės ir plėsis. Kariuomenės vadas dėkojo ne tik už bendradarbiavimą, bet ir karių švietimą bei mokslo indėlį kariuomenei integruojantis į Vakarų pasaulį.
„Bendradarbiavimas vyksta ne tik su istorikais. Mūsų daug karių studijavo, studijuoja čia. Didžiuojamės, kad išmokslinot juos čia. Jie tapo šaunesniais kariais ir piliečiais. Labai už tai dėkojame. Saugumas yra esminė sąlyga mūsų valstybei gyvuoti ir klestėti visomis prasmėmis. Žvelgiant iš kariuomenės perspektyvos, saugumą mes įsivaizduojam tik dalyvaujant kolektyvinėje saugumo sistemoje. Kad būtume NATO nariai, neužtenka ginklų, neužtenka veržlumo, bet reikia ir kultūriškai integruotis į Vakarų pasaulį. Integracija kariuomenės ir visos Lietuvos į Vakarų pasaulį ir vyksta per mokslą, per universitetus“, – sakė kariuomenės vadas generolas V. Rupšys.
Kadenciją baigiančiam LK vadui generolui V. Rupšiui dėkodami už įvairius bendradarbiavimo projektus ir iniciatyvas KU rektorius prof. dr. A. Razbadauskas, KU Infrastruktūros ir plėtros prorektorius dr. Benediktas Petrauskas ir KU Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto vyresnioji mokslo darbuotoja istorikė doc. dr. Silva Pocytė padovanojo ukrainiečių dailininko Sergiy Lysyy paveikslą su Klaipėdos universiteto miestelio vaizdu.
Sutarties pasirašymą Klaipėdos universitete primins generolo V. Rupšio rektoriui prof. dr. A. Razbadauskui įteiktas Kariuomenės Vado ženklas.
Sutarties pasirašymą vainikavo šimtmečio ąžuoliuko sodinimo ceremonija KU ąžuolų alėjoje.
1924 m. Lietuvos kariuomenės 7-ojo pėstininkų žemaičių kunigaikščio Butegeidžio pulko karininkai ir kariai tuometėse kareivinėse pasodino ąžuolus, skirtus Laisvei, Klaipėdai ir Vilniui. Iki šių dienų jie svarbi KU istorinio miestelio paveldo dalis, akylai prižiūrima ir saugoma. 2018 m., Lietuvai švenčiant Nepriklausomybės atkūrimo 100-metį, Universiteto istorikų doc. dr. Silvos Pocytės ir doc. dr. Vytauto Jokubausko iniciatyva buvo surinktos ir pasodintos šių istorinių ąžuolų gilės. Per kelerius metus išauginti ąžuoliukai 2023 m. rudenį, minint Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos šimtmetį, buvo pasodinti KU ąžuolų alėjoje. Šiandien šalia jau tvirtai šaknis įleidusių 18 ąžuoliukų generolas V. Rupšys pasodino 19-tą ąžuolą, kuris simboliškai įamžino kariuomenės ir universiteto bendradarbiavimą, o dar vienas ąžuoliukas, priminsiantis Lietuvos kariuomenės istoriją tarpukariu, generolui V. Rupšiui buvo padovanotas.