Diskutuota apie jaunimo priklausomybių problematiką
„Tai ypatinga diena tarptautiniu mastu. Minime tarptautinę kovos su narkomanija ir narkotikų kontrabanda dieną. Simboliškai ir mes aptarsime, kaip galime prisidėti prie jaunimo priklausomybių problematikos mažinimo. Kontrolės ir prevencijos sistema bei darbai yra labai svarbūs“, – universitete vykusia diskusija pasidžiaugė KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas.
Nacionalinės sveikatos tarybos pirmininkas prof. dr. Algirdas Utkus ir kiti susirinkusieji pabrėžė mokslinių tyrimų svarbą, aiškinantis įvairių narkotinių ir psichotropinių medžiagų poveikį žmogaus organizmui bei liekamąsias pasekmes.
Pristatyti naujausi Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento kontrolės ir prevencijos planai, taip pat KU metodologinio STEAM centro vadovė, Nacionalinės sveikatos tarybos narė doc. dr. Aelita Bredelytė trumpai papasakojo apie šiemet atliktą Europos mokyklų alkoholio ir kitų narkotikų tyrimą (ESPAD), kuriame dalyvavo ir Lietuva.
Kasmet tyrimo metodologija yra pritaikoma prie to laikmečio aktualijų ir galimų priklausomybių. Šiemet nagrinėta jaunuolių priklausomybė ne tik alkoholiui, nikotinui ar narkotinėms medžiagoms, bet ir socialiniams tinklams. Su šiuo tyrimu dirbusi doc. dr. A. Bredelytė sako, kad Lietuva 48 šalių kontekste, tiriant skirtingas priklausomybes, dažniausiai yra kažkur per vidurį.
Aptarta Klaipėdos universiteto ligoninės situacija
Nacionalinei sveikatos tarybai posėdžio metu taip pat pristatyti pernai susiformavusios Klaipėdos universiteto ligoninės padaryti darbai ir ateities planai.
KUL generalinis direktorius dr. Audrius Šimaitis pasidžiaugė, kad su universiteto ligoninės atsiradimu vakarų Lietuvos pacientams atsiranda galimybės gauti tokią pačią medicininę pagalbą, kaip ir rytų ar vidurio Lietuvoje. Vadovas taip pat pabrėžė mokslo, mokymo ir praktikos svarbą universiteto ligoninėje. O posėdžio metu pristatė su mokslu susijusius svarbiausius ateities planus.
„Bendradarbiaujant su Klaipėdos universitetu, mes įžvelgiame dvi pagrindines kryptis, kurias norime įgyvendinti. Pirma – tolimesnis slaugos mokymas ir vystymas. Išplėstinės praktikos slaugytojų vystymas yra labai svarbus. Visame pasaulyje trūksta gydytojų, tad šioje vietoje išplėstinės praktikos slaugytojai atlieka labai svarbius darbus, kad užpildytų tą spragą“, – aiškino KUL generalinis direktorius.
Taip pat pasidalinta ateities planais savarankiškai rengti gydytojus rezidentus.
„Viena iš universiteto ligoninės funkcijų yra savarankiškas gydytojų rezidentų rengimas. 3 kartus mažesnės ligoninės visame pasaulyje savarankiškai ruošia rezidentus. Tai yra neišvengiama ir, manau, kad anksčiau ar vėliau kartu su Klaipėdos universitetu pradėsime tą daryti ir mes. Žengsime konkrečius žingsnius, kad tą padaryti“, – planais dalijosi dr. A. Šimaitis.