Pirmą kartą organizuojamame renginyje „TAVO KARJERA: keisk(is) ir klestėk laukiami moksleiviai, studentai, karjeros pokyčių ieškantys ar tiesiog asmeninio ir profesinio tobulėjimo siekiantys žmonės.
Anot KU Studijų prorektorės doc. dr. Aidos Norvilienės, planavimas lydi mus kiekvieną dieną: planuojame savo kasdienę veiklą, laisvalaikį ir kitus įvairius savo žingsnius. Ne visada mūsų planai išsipildo, bet kelti sau tikslus, projektuoti savo tolimesnę veiklą yra būtina. Kai kalbame apie tai, ką norime veikti gyvenime yra labai svarbus gerai apgalvotas, asmeninėmis savybėmis, polinkiais ir gabumais pagrįstas pirmųjų studijų pasirinkimas.
„Kalbant apie moksleivius, ugdymas karjerai yra labai svarbus. Tai susiję su pagalba mokiniui pažinti save, įvertinti savo gebėjimus, galimybes, norus, lūkesčius pasirenkant tai, ką aš noriu studijuoti, ką noriu dirbti. Kalbant apie studentus, jau galėtume sakyti, kad tai yra tolimesnės karjeros projektavimas, kai jau pirminis studijų krypties pasirinkimas padarytas. Tai galimybė išsamiau susipažinti su pasirinktos profesinės veiklos galimybėmis, pasiruošti susitikimui su darbdaviu, savęs ir savo kompetencijų pristatymui. Pastebėta, kad moksleiviai ar studentai priima geresnius studijų ar karjeros rinkimosi sprendimus, jei turi galimybę susipažinti su pasirinkimų ir veiklos galimybėmis“, – sako KU Studijų prorektorė doc. dr. Aida Norvilienė.
Prisitaikymas kintančioje darbo rinkoje ir visuomenėje
Šių metų renginio tema „TAVO KARJERA: keisk(is) ir klestėk“, kviečianti diskutuoti apie prisitaikymą nuolat kintančioje darbo rinkoje ir visuomenėje, suburs dešimtis darbdavių, karjeros konsultantų, verslininkų, vadovų, savo srities profesionalų.
Pagrindinė renginio pranešėja, „Atranka360“ karjeros projektų ir personalo atrankų vadovė Dovilė Paulauskienė atvirauja, kad dabartiniame pasaulyje, kuriame vyrauja vartotojiškumas, greitas gyvenimo tempas, technologijos, inovacijos, platus veiklos galimybių pasirinkimas – darbovietės, ar net veiklos srities pokyčiai vis dažnėja ir, tikėtina, kad tik dažnės. Anot jos, jaunoji Z karta pasižymi lankstumu ir nekantrumu.
„Jaunimas dažnai į mus kreipiasi, nes nori išsigryninti ką jiems daryti. Dauguma yra pasimetę. Pastebėjau, kad žmonės jaučia baigę asmeninio potencialo neatliepiančias ar rinkoje tuo metu neperspektyvias studijas, tad nori kardinaliai keisti sritį ir kreipiasi dėl visiškai skirtingų veiklos galimybių. Šiuolaikiniai darbdaviai samdydami jaunus žmones turi suprasti, kad jie keičia darbus, kad jie yra kitokie. Jiems nepatiko kažkas – keičia, jiems nuobodu – keičia. Dabartinis darbdavys turi gebėti supaprastinti įvedimą į darbo procesą ir suteikti galimybę jaunam žmogui greičiau suprasti darbo specifiką ir kartu aptarti darbo rezultatus. Tai neturėtų užtrukti pusmetį ar metus“, – patirtimi dalijasi „Atranka360“ karjeros projektų ir personalo atrankų vadovė Dovilė Paulauskienė.
3 pranešimai, 2 diskusijos ir galimybė pabendrauti su dešimtimis darbdavių
Be jau minėto D. Paulauskienės pranešimo, susirinkusieji galės pasimokyti, kaip tinkamai ir produktyviai planuotis laiką. Patarimais dalinsis laivų statybos projektų vadovė, mokymosi platformos „produktyviai.lt“ įkūrėja Simona Klovaitė pranešime „KUR DINGSTA MANO LAIKAS: kaip išmokti planuoti profesionaliai?“
Na, o naudingų žinių apie asmeninio prekės ženklo kūrimą ir vystymą išgirsite pranešime „TAVO ASMENINIS PREKĖS ŽENKLAS: kaip išlikti žmogumi AI pasaulyje?“ Svarbiausiomis šios srities subtilybėmis dalinsis prekės ženklo „Nepaleisk svajonės“ savininkė, KU ir kitų universitetų lektorė, LiMA Klaipėdos skyriaus tarybos pirmininkė, „Lighthouse“ neuromarketingo laboratorijos partnerė, „Brandmasteriai“ bendruomenės bendrakūrėja Indrė Razbadauskaitė-Venskė.
Taip pat jūsų laukia dvi diskusijos: „DARBAS SAU AR KITAM: kuris kelias veda į ilgalaikę sėkmę?“ (dalyviai: Paulius Naujokas, Mindaugas Gudelis ir Benas Maslauskas) ir „STARTUOLIS: geniali idėja ar laiko bomba?“ (dalyviai: Darius Šoparas, Donatas Šumyla, Gvidas Grigaliūnas).
Viso renginio metu vyks kontaktų mugė, kurioje galėsite susitikti ir pabendrauti su darbdaviais, plačiau sužinoti apie įmones ir karjeros galimybes. Šiuo metu jau užsiregistravo beveik trisdešimt darbdavių, tarp kurių: didžiausios uosto įmonės, sveikatos priežiūros bei finansų įstaigos, energetikos srities, baldų pramonės ir didžiųjų gamyklų atstovai. Naudingos informacijos pasisems ir besidomintys kompiuterių programinės įrangos kūrimu, audito paslaugomis, technologijų ir įrangos diegimu, o gal tarnyba policijoje ar saugos tarnyboje ir kitomis sritimis. Renginyje dalyvaus ne tik Klaipėdos, bet ir kitų Lietuvos miestų bei tarptautinės įmonės.
„Studentų bendrystė su verslu, kuri prasideda dar studijų suole – duoda abipusę naudą. Iš vienos pusės, studentai gali susipažinti su įmonėmis ir jų galimybėmis, o kiekviena inovatyvi ir apie savo augimą galvojanti įmonė ieško tų labiausiai motyvuotų žmonių, kurie kurs pridėtinę vertę rytoj. Klaipėdos verslas konkuruoja pasaulinėse rinkose, tad jam reikia pasaulinių protų“, – Klaipėdos universiteto iniciatyva ir organizuojamu renginiu džiaugiasi Klaipėdos pramonininkų asociacijos administracijos direktorė Jolanta Girdvainė.
Renginį ves ir diskusijas moderuos gerai žinomas vedėjas Paulius Ambrazevičius.