„Kviečiame susimąstyti, kad šventės – ne tik tradicijos, bet ir rūpinimasis ateitimi. Kasmet ruošiame vis daugiau žaliaskarių lauko puošimui, kad medelis būtų laikomas natūralioje aplinkoje, o nuo kitų metų siūlysime rinktis kūrybingus ir šiuolaikiškus sprendimus namų dekoravimui: unikalias kompozicijas iš spygliuočių šakų, kurios taps pagrindiniu švenčių akcentu“, – sako KU Botanikos sodo koordinatorė prof. dr. Asta Klimienė.
Anot botanikos sodo dendrologės Jurgitos Ingotienės, šilti namai, sausas patalpų oras iš natūralios aplinkos perkeltiems medžiams – nėra tobula aplinka. Tad tvarių Kalėdų gerbėjams rekomenduojama kurti šventinę nuotaiką terasoje, balkone arba kiemelyje. Kolekcijų kuratorė pastebi, kad eglučių lieka vis mažiau.
„Paprastosios eglės vis labiau nyksta. Eglių išsaugojimas po Kalėdų, grąžinant jas į žemę – tai tvarus atsidėkojimas gamtai už sukurtą šventinę atmosferą, tačiau net ir tinkama medelio priežiūra namuose negarantuoja sėkmingo prigijimo. Tik žinant spygliuočių morfologiją ir labai atsakingai parinkus kalėdinę eglę, ją galima išsaugoti“, – sako dendrologė J. Ignotienė.
Botanikai pabrėžia, jog efektyviausias būdas išsaugoti medelius, tai kuo vėliau pasiimti juos iš KU botanikos sodo, puošti juos lauke ir džiaugtis natūralioje aplinkoje.
Jeigu Kalėdų simbolis vis dėlto puoš namus, jam reikėtų padėti adaptuotis namų aplinkoje – laikyti vėsesnėje patalpoje nei kambarys, pakelti eglutę nuo šildomų grindų, atitraukti nuo radiatorių. Tam, kad nei vienas nepamirštų apie priežiūrą, yra paruoštos medelių priežiūros atmintinės.
KU Botanikos sodas kasmet priima ir kitus vazoninius medelius, prieš šventes įsigytus kalėdinėse prekyvietėse, tačiau jie dažnai žūva. Iš praėjusių metų žmonių atvežtų medelių išgyveno kas trečias.
Siekiant ugdyti aplinkosauginį sąmoningumą žiemos švenčių metu, KU botanikos sodo kolektyvo kitų metų vizija – ne tik paruošti eglutes nuomai, bet ir skatinti šventinių dekoracijų kūrimą iš tvarių medžiagų – eglišakių, paruoštos botaninės medžiagos, pavyzdžiui, džiovintų gėlių, uogų ir vaisių.
Eglučių nuomos kainos kito neženkliai, jos priklauso nuo medelio dydžio ir rūšies. Kainos svyruoja nuo 26 iki 50 eurų. Iki sausio 10 d. atvežusiems jas gyvas ir sveikas – pusė sumos bus grąžinta.
Dėl eglučių nuomos galite kreiptis telefonu: 0 46 398833.
O Gruodžio 6 d. pirmą kartą visi miestelėnai kviečiami į vainikų dekoravimo edukaciją šį pavasarį duris atvėrusiame KU botanikos sodo edukacijų centre (edukacija mokama). Reikalinga išankstinė registracija.