„Renginio tikslas yra padėti suvokti skaitmenines inovacijas ir padrąsinti mažas ir vidutines įmones įsidiegti naujas technologijas, kurios didintų darbo našumą, lankstumą, konkurencingumą“, – sako KU Mokslo ir inovacijų prorektorė doc. dr. Laura Šaltytė-Vaisiauskė.
Renginį ir mokymus veda Klaipėdos universiteto afilijuotasis profesorius dr. Volker Wittpahl, kuris jau daug metų atstovauja KU Vokietijoje ir dalinasi patirtimi inovatyvių technologijų perdavimo, energijos panaudojimo efektyvumo, mobiliųjų baterijų, alternatyviosios energetikos, autonominių robotizuotų sistemų bei duomenų saugumo klausimais.
Renginio dalyviams skaitomi pranešimai apie „Pramonė 4.0“, dirbtinio intelekto vaidmenį gamybos procesuose, kibernetinį saugumą ir kitus aktualius iššūkius. O mobilioje laboratorijoje, atvykusioje iš Taikomųjų mokslų universiteto TH Wildau (Vokietija), vyks praktiniai mokomieji seminarai.
„Studentai yra labai svarbi ekosistemos Mokslas-Verslas-Pramonė dalis, universiteto tikslas yra paruošti specialistus, turinčius kompetencijas ir gebėjimus, kurių reikia įmonėms. Dalyvaujant bendruose renginiuose su verslo ir pramonės atstovais, informatikos bei elektros inžinerijos studentams atsiranda daugiau galimybių tiesiogiai išgirsti įmonių problematiką, susijusią su skaitmenine transformacija, pasirinkti praktikos vietas ir jau studijų metu prisidėti prie skaitmeninių inovacijų diegimo“, – KU studentų susidomėjimu džiaugiasi Mokslo ir inovacijų prorektorė doc. dr. Laura Šaltytė-Vaisiauskė.
Pramonės skaitmenizacija jau daugiau nei pusę dešimtmečio plėtojama pavadinimu „Pramonė 4.0“. Pastaraisiais metais Vokietija parengė įvairių iniciatyvų, remiančių mažas ir vidutines įmones (MVĮ), diegiančias „Pramonė 4.0“ sprendimus. Sekant Vokietijos MVĮ centrų pavyzdžiu, pradėtas vykdyti „Industry 4.0 for the maritime economy of the Baltic States“ projektas, kurį įgyvendina Klaipėdos universiteto Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakultetas ir Taikomųjų mokslų universitetas TH Wildau (Vokietija).
Projektas trumpas (nuo 2024 m. kovo iki spalio mėn.), bet ambicingas – „Balttechnika 2024“ parodoje Vilniuje išsiaiškinta, kokie įmonių skaitmenizacijos poreikiai, o mokymų Klaipėdoje tikslas – padėti Baltijos šalių įmonėms ugdyti „Pramonė 4.0“ kompetencijas ir steigti jų perdavimo projektus sprendimų diegimui įmonėse.
Renginio „Pramonė 4.0 Baltijos šalių mažoms ir vidutinėms įmonėms: Išmani gamyba“ atidarymo metu dalyvius pasveikino KU Mokslo ir inovacijų prorektorė doc. dr. Laura Šaltytė-Vaisiauskė, KU Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakulteto dekanas prof. Viktor Senčila bei Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmų valdybos narė Violeta Vlasovienė. Renginį organizuoti ir moderuoti padeda KU Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakulteto Jūrų inžinerijos katedros vedėja dr. Rima Mickevičienė.