BDAR
Privatumo politika
  • Klaipėdos universitetas
  • 2024 m. Liepos 01 d.

Apie EU-CONEXUS bakalauro specializacijas iš pirmų lūpų: Fatimos istorija

Tarptautinės pažintys, naujos patirtys, galimybė iš arti pamatyti, kuo gyvena kitų universitetų ir studijų sričių studentai... EU-CONEXUS bakalauro specializacijos ne tik tiesiogiai įkūnija Europos Universitetų tarptautiškumo aspektą, bet ir suteikia studentams galimybę unikaliai praturtinti savo akademinę patirtį. Klaipėdos Universiteto (KU) studentams siūlomos dvi specializacijos: „Mėlynoji ekonomika ir augimas“ ir „Pakrančių plėtra ir tvarus jūrinis turizmas“.

Verslo Vadybos bakalauro studijas pasirinkusi studentė Fatima Uz Zama yra gyvas šios praturtinančios patirties pavyzdys. Specializacijoje „Mėlynoji ekonomika ir augimas“ šiuo metu ji ruošiasi pradėti penktąjį ir paskutinį kursą. Fatima sutiko pasidalinti įspūdžiais apie savo patirtį su visa studentų bendruomene.

Kaip prasidėjo tavo kelias Klaipėdos Universitete?

Kai dar mokiausi vidurinėje mokykloje, norėjau studijuoti kažką, kas būtų susiję su verslu. Nebuvau tikra, kokią specializaciją norėčiau rinktis, bet žinojau, kad verslo studijos suteiks galimybę susipažinti su įvairiomis kitomis sritimis, tokiomis kaip ekonomika, apskaita, vadyba ir kt. Dabar, kai jau studijuoju verslo vadybą, aiškiai žinau, kokiu keliu noriu pasukti: po bakalauro studijų norėčiau įgyti finansų magistro laipsnį.

Kaip sužinojai apie EU-CONEXUS specializacijas?

Iš tikrųjų apie jas sužinojau labai paprastai: gavau elektroninį laišką iš savo Erasmus koordinatorės KU. Laiškas buvo labai trumpas ir aiškus; jame buvo aprašyta galimybė už savanorišką kursų pasirinkimą gauti papildomų kreditų. Iš karto peržiūrėjau kursų katalogą ir supratau, kad galiu pasukti dviem skirtingais keliais: arba pasirinkti vieną ar du kursus ir gauti papildomų kreditų, arba baigti penkis EU-CONEXUS kursus toje pačioje akademinėje srityje ir gauti papildomą specializaciją, kuri bus pridėta prie mano baigimo diplomo. Taip mano akiratyje staiga atsirado galimybė studijuoti skirtinguose Europos universitetuose ir už tai nemokėti nei cento. Tiesiog privalėjau ja pasinaudoti!

Kaip sekėsi iki šiol?

Iki šiol rinkausi kursus, siūlomus universitetų Ispanijoje ir Kroatijoje. Baigiau keturis kursus ir kiekvienas iš jų man buvo savaip naudingas. Dabar man liko tik vienas privalomas kursas, kurį pabaigusi įgysiu papildomą specializaciją, tačiau taip pat galiu savanoriškai pasirinkti ir daugiau kursų. Įstojusi į šią programą, supratau, kad iš jos galima pasiimti daug daugiau, nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.

Kuo tave sudomino mėlynosios ekonomikos tema? Kuo ji tau naudinga?

Mano pagrindinės studijos susijusios su verslo vadyba, tad mėlynoji ekonomika dalinai su jomis persidengia. Ji atvėrė visiškai naują požiūrį į tai, ką studijuoju: atradau atsakingus, aplinką tausojančius verslo modelius ir praktikas. Taip pat pastebėjau, kad nors kai kurie kursai, kuriuos studijavau Klaipėdos Universitete ir EU-CONEXUS bakalauro specializacijoje, turėjo tą pačią esmę (pavyzdžiui, verslumas), požiūris iš mėlynosios ekonomikos perspektyvos gerokai skyrėsi nuo įprastinio. Yra daugiau nei vienas būdas išmokti tam tikrą dalyką, tad man svarbu išlikti smalsiai ir iš kiekvienos patirties išsinešti naujų pamokų.

Iš pradžių šiose studijose rinkausi mano sričiai artimus mokymo dalykus, tačiau jais tikrai neapsiriboju. Pavyzdžiui, šį pavasarį pasirinkau povandeninės archeologijos kursą. Jis visiškai nesusijęs su mano studijų kryptimi ir iš pradžių nerimavau, kad būsiu vienintelė, kuri visiškai nieko nežinos apie šią temą. Dabar galiu pasakyti, kad tai buvo puikus sprendimas! Šis kursas atvėrė daugybę naujų perspektyvų: daug sužinojau apie istoriją ir turėjau galimybę dalyvauti trumpalaikėje mobilumo programoje, kurioje pagaliau įveikiau vandens baimę, išmokau plaukti ir net turėjau galimybę įgyti nardymo licenciją.

Ar galėtum daugiau papasakoti apie šią mobilumo programą?

Kai nusprendžiau pasinaudoti šia mobilumo galimybe, procesas buvo labai paprastas: nuėjau pas savo Erasmus koordinatorę, pateikiau reikiamus dokumentus ir parašiau motyvacinį laišką. Tada užsiregistravau per Erasmus sistemą, ir viskas! Mobilumas buvo pilnai finansuojamas, tad neteko rūpintis net kelionės išlaidomis.

Šį mobilumą organizavo Zadaro Universitetas, įsikūręs Kroatijoje. Jo metu aplankiau įvairias archeologines vietas, tiesiogiai padėjau tyrėjams iškasti tam tikrus objektus ir net dirbti su kai kuriais radiniais. Galimybė būti šalia patyrusių tyrėjų, kurie jau yra atlikę daug darbo šioje srityje, buvo tiesiog neįtikėtina.

Mobilumai EU-CONEXUS specializacijose yra gan trumpi, iki 10 dienų. Be to, visiškai klydau manydama, kad būsiu vienintelė dalyvė, kuri neturi jokių sąsajų su šia sritimi: mano kursiokai buvo iš daugelio kitų sričių, tokių kaip civilinė inžinerija, vaikų pedagogika ir kt.

Ką patartum studentams, kurie vis dar nėra tikri, ar verta pasinaudoti šia galimybe?

Iš savo patirties, visiškai nieko nepagražinant galiu pasakyti, kad tai iš tikrųjų yra neįtikėtinai gera galimybė. Iš pradžių ir pati buvau nedrąsi ir norėjau pamažu ištyrinėti, kaip viskas vyksta, todėl pirmieji trys kursai, kuriuos pasirinkau, vyko 100% nuotoliu. Beje, kursuose, kurie suteikia mobilumo galimybę, ją pasirinkti irgi nėra privaloma. Kursai taip pat nereikalauja 100% lankomumo, nes dėstytojai puikiai supranta, kad mes turime savo pagrindines studijas ir kartais paskaitos gali dubliuotis – tokiais atvejais man labai pravertė galimybė žiūrėti paskaitų įrašus.

Jei vis dar nesate tikri dėl šios galimybės, tikrai rekomenduoju jos nepraleisti! Dabar tam geriausias laikas, nes jūs jau esate akademinėje aplinkoje, o pasirinkę EU-CONEXUS specializacijas galite pasiimti dar daugiau naudos!

Daugelis tarptautinių studentų praleidžia Erasmus galimybes, nes jos dažniausiai reikalauja persikelti svetur ilgesniam laikui, o ypač turint darbą ar kitų įsipareigojimų tai padaryti nėra lengva. EU-CONEXUS specializacijos leidžia iš tikrųjų patirti, kaip studijos vyksta skirtingose šalyse, neišsikeliant iš saviškės. Kartu tai unikali galimybė pažinti skirtingas kultūras ir sutikti daug įvairių žmonių su skirtingais pomėgiais. Tai ne tik edukacinė patirtis – viskas, ką patirsite, jus įkvėps norėti ir siekti daugiau, o gal tuo pačiu atrasite ir visiškai naują akademinę sritį?

Kalbėdama su savo pažįstamais iš skirtingų šalių, pavyzdžiui, Rumunijos ir Graikijos, sužinojau, kad kai kuriuose universitetuose praeiti atranką darosi vis sudėtingiau dėl kandidatų gausos. Klaipėdos Universitete tokios konkurencijos nėra, nes šia galimybe kol kas nori pasinaudoti tik nedaugelis studentų. Esu tikra, kad bėgant laikui ši situacija keisis ir vis daugiau studentų susidomės EU-CONEXUS specializacijomis, tad dabar – geriausias laikas pradėti!

Naujienos

Susijusios naujienos

Visos naujienos