Sausį pradėjęs veikti įstatymas įpareigojo visus viešojo sektoriaus subjektus atnaujinti arba patvirtinti antikorupcinio elgesio kodeksą ar taisykles bei juos paskelbti viešai, parengti už korupcijai atsparios aplinkos kūrimą atsakingo asmens pareigybės aprašymą bei paskirti už šią sritį atsakingą pareigūną ir kt.
Į šio įstatymo veikimo lauką patenka visos valstybinio sektoriaus institucijos ir įmonės, taip pat ir švietimo įstaigos bei universitetai. „Įstatymo tikslas – visame viešajame sektoriuje sustiprinti skaidrumo elementą. Kodėl? – Korupcijos rizikoms suvaldyti. Jeigu mes rūpinamės darbų saugos ar priešgaisrinės saugos rizikų suvaldymu, turime siekti maksimalaus aiškumo bei skaidrumo ir antikorupcinės aplinkos kūrimo srityje. Tai dar vienas žingsnis į gerosios valdysenos įtvirtinimą valstybiniame sektoriuje“,- komentuodamas naujojo įstatymo nuostatas sakė STT direktoriaus pavaduotojas E. Radzevičius.
STT pareigūnai, pristatydami šio įstatymo tikslus bei motyvus, rengia susitikimus su šalies viešojo sektoriaus įstaigų ir įmonių kolektyvais. Anot STT Antikorupcinio švietimo skyriaus vadovo Beno Aldakausko, situacija Lietuvoje bent jau kyšininkavimo požiūriu gerėja. Pagal korupcijos suvokimo indeksą Lietuva Europos Sąjungoje šiuo metu užima 13 vietą. „Jeigu lygintumėmės su kaimynais, šioje srityje atsiliekame tik nuo estų, bet visada gali būti geriau. Mūsų bendras tikslas – skaidrios ir sąžiningos bendruomenės kūrimas“,- teigė STT atstovas.
STT pareigūnai visuomenės atsparumą korupcijai stiprinti planuoja aktyvindami šviečiamąjį darbą su studentais, mokytojais, organizuodami informacinius renginius visuomenei