Renginio dalyvius pasveikinęs KU rektorius prof. dr. A. Razbadauskas pabrėžė, kad KU turi sukaupęs kurortologinių tyrimų patirties ir yra pasirengęs šia patirtimi dalintis.
Renginio dalyvius sveikino Ministrės pirmininkės patarėja sveikatos, socialinės politikos ir neįgaliųjų klausimais Živilė Gudlevičienė, Birštono miesto merė, Lietuvos kurortų asociacijos prezidentė Nijolė Dirginčienė.
Susitikime dalintasi mintimis apie kurortologinių tyrimų poreikį. Lietuvos kurortų asociacijos direktorė Kristina Citvarienė teigė, jog 2006–2012 m. Lietuvoje veikė VšĮ Lietuvos kurortologijos tyrimų centras. Pastaraisiais metais kurortologiniai moksliniai tyrimai vykdomi fragmentiškai, t.y. pagal projektines veiklas ar atskirus pavienius užsakymus, rašomos disertacijos, bet nėra sistemingų tyrimų.
KU prof. dr. Diana Šaparnienė pabrėžė, kad „visuomenės poreikiai kurortų ir kurortinių teritorijų teikiamoms paslaugoms auga, ypač šis augimas yra akivaizdus pasaulinės pandemijos laikotarpiu, todėl ieškant paslaugų tobulinimo, naujų paslaugų plėtros, orientuojantis į inovatyvius sprendinius, būtini sistemingi, tarpdisciplininiai mokslo tyrimai, stimuliuojamas mokslo, verslo ir viešojo sektorių bendradarbiavimas, vystomos ilgalaikės tyrimų programos. Kurortologijos tyrimų centrui šiame kontekste atitektų esminis vaidmuo“,- teigė ji.
Universitetas gali didžiuotis balneoterapijos tyrimų patirtimi, apie balneoterapijos mokslo tyrimų rezultatus ir šios terapijos atgimimo Vakarų Lietuvoje praktiką dalijosi doc. dr. Lolita Rapolienė. Klaipėdos universiteto komanda, bendradarbiaudama su Klaipėdos mokslo ir technologijų parku, yra atlikusi itin reikšmingus geoterminio vandens panaudojimo gydymui tyrimus.
Jūros tyrimų institute atliekami tyrimai ir turima įranga (diskusijos dalyviai turėjo galimybė susipažinti su ja ekskursijos metu) itin glaudžiai siejasi su kurortologiniais tyrimais. Prof. dr. Zitos Rasuolės Gasiūnaitės ir doc. dr. Pauliaus Rapalio pristatytos vandens ir oro kokybės tyrimų galimybės susilaukė nemažai klausimų.
Sanatorijose ir reabilitacijos įstaigose svarbų vaidmenį vaidina reabilitacijos tobulinimo klausimai, todėl prof. dr. Daivos Mockevičienė pristatė atliktus reabilitacijos efektyvumo vertinimo tyrimus, ekskursijos metu supažindino su Universitete veikiančios Neurosensamatorinės laboratorijos galimybėmis. Prof. dr. Asta Šarkauskienė motyvavo diskusijos dalyvius fizinio aktyvumo gydomojo efekto galia.
Apskritojo stalo dalyviai priėmė rezoliuciją. Joje numatyta plėtoti kurortologiją kaip mokslą Lietuvoje, sistemingai atliekant mokslinius kurortologijos tyrimus. Siekti integruoti kurortologinius veiksnius į prevencinę, gydomąją ir reabilitacijos praktikas. Tam tikslui rekomenduojama steigti nacionalinį/regioninį Kurortologijos tyrimų centrą. Rezoliucija adresuota Vyriausybei, Sveikatos apsaugos, Ekonomikos ir inovacijų bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoms, Savivaldybėms, asmens sveikatos priežiūros, verslo ir mokslo organizacijoms. Atsižvelgiant į išsakytus valdančiųjų institucijų ir organizacijų bei verslo poreikius, numatyta formuoti grupes, pasirašyti tarpinstitucinius bendradarbiavimo ketinimų protokolus bei pradėti konkrečias, praktiškai įgyvendinamas mokslo tyrimų veiklas, joms telkiant valdžios, mokslo ir verslo atstovus.