KU logo
KLAIPĖDOS UNIVERSITETAS
MAGISTRANTŪROS STUDIJŲ PROGRAMA

VERSLO VADYBA

Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis/profesinė kvalifikacija

Lygmuo, pakopa

Aukštojo mokslo universitetinės studijos, Antra pakopa, magistrantūra

Priėmimo reikalavimai

Minimalus priimamųjų išsilavinimas: Aukštasis (bakalauro arba jam prilygintas)
Minimalus priimamųjų kvalifikacinis laipsnis ir(ar) profesinė kvalifikacija:
Specialieji reikalavimai priimamiesiems:

Konkrečios nuostatos dėl ankstesnio mokymosi pripažinimo(formalaus, neformalaus ir neoficialaus)

Asmenims, baigusiems, studijavusiems ar studijuojantiems Lietuvos ar kitų valstybių aukštosiose mokyklose, kurios yra pripažintos Lietuvoje nustatyta tvarka, pagal aukštojo mokslo studijų programas, ir norintiems tęsti Universitete tos pačios arba žemesnės pakopos studijas arba studijas pagal kito tipo studijų programas, gali būti įskaitomi studijų dalykai ar jų dalys, atitinkantys pasirinktosios studijų programos dalykų formaliuosius ir dalykinius reikalavimus.

Studijų programos anotacija

Verslo vadybos magistro studijų programos tikslas – rengti kvalifikuotus verslo vadybos specialistus, kurie žinodami naujausius vadybos mokslo tyrimus, patys gebėtų atlikti ir pristatyti verslo vadybos fundamentinių arba taikomųjų tyrimų rezultatus ir jais remiantis planuoti, organizuoti, skatinti bei kontroliuoti verslo organizacijos darnų vystymąsi, gebėtų aiškiai ir argumentuotai komunikuoti verslo vadybos temomis, nustatyti mokymosi poreikius ir savarankiškai mokytis. Baigus Verslo vadybos magistro studijų programą įgyjamos labai specializuotos teorinės ir praktinės žinios bei įgyjamas kritiškas verslo vadybos srities ir įvairių sričių sandūros taškų žinių problemų suvokimas, suformuojami įgūdžiai nustatyti problemas remiantis tyrimais ir įtraukiant žinias iš naujų ar tarpdisciplinių sričių remiantis nepilna ar ribota informacija, dirbant tyrinėtojais, konsultantais, padalinių ir organizacijų vadovais bet kurioje verslo organizacijoje, suformuojami profesiniai, mokymosi, savarankiškumo ir atsakomybės, bendravimo ir socialiniai gebėjimai.

Numatomi studijų rezultatai

Žinios, jų taikymas

A1Supranta organizacijos veiklos išorinį kontekstą, organizacijas ir jų dalininkus, geba valdyti organizacijas, vertinant iš ilgalaikės ir tvarios perspektyvos.
A2Geba taikyti tvarios vertės kūrimo ir pažangaus vadovavimo principus, šiuolaikines vadybos teorijas globaliai, kompleksiškai, neapibrėžtumo sąlygomis, siekiant pagerinti verslo ir vadybos praktikas
A3Geba suprasti verslo projektavimo, investicijų valdymo metodus, tarptautinio ir paslaugų verslo vadybos sprendimus, numatyti šių sprendimų potencialią įtaką visuomenei ir verslui.
A4Turi vadybos žinių, pagrįstų fundamentinių ir taikomųjų mokslinių tyrimų rezultatais, kurias geba taikyti kuriant naujas verslo vadybos žinias.

Gebėjimai atlikti tyrimus

B1Geba atrinkti, sisteminti ir kritiškai vertinti vadybos mokslinius tyrimus, formuluoti hipotezes, taikyti vadybos teorinius modelius.
B2Geba analizuoti ir vertinti įvairių šaltinių informaciją, savarankiškai atlikti mokslinius - taikomuosius tyrimus vadybos srityje.
B3Geba interpretuoti mokslinio tyrimo rezultatus ir pateikti vadybinius sprendimus, išlaikant gautos informacijos konfidencialumą.

Specialieji gebėjimai

C1Geba prisiimti lyderystę verslo vadybos profesinės veiklos situacijose, diegiant naujoves, derinant tarpdalykines žinias ir darnios plėtros principus.
C2Geba taikyti sisteminį ir dinaminį požiūrį, vertinti ir rengti naujas informacines, organizacines vadybines priemones, vadovauti kitų darbuotojų veiklai įvairialypiame globaliame kontekste.
C3Geba integruoti ir taikyti pažangaus vadovavimo, tarptautinio verslo, rinkodaros, finansų, strateginio valdymo ir kitų sričių žinias.

Socialiniai gebėjimai

D1Geba vadovauti komandai ir būti atskaitingi už jos rezultatus, bendradarbiauti globalioje aplinkoje, profesionaliai formuluoti ir paskirstyti informaciją, vadovautis etikos ir pilietiškumo principais profesinės veiklos procesuose tiek nacionaliniame, tiek tarptautiniame kontekste.
D2Geba efektyviai, sklandžiai ir įtaigiai, raštu ir žodžiu komunikuoti bent viena užsienio kalba, diskutuoti vadybos klausimais, įskaitant verslo idėjų pristatymą.

Asmeniniai gebėjimai

E1Geba sistemiškai mąstyti, kritiškai vertinti ir generuoti naujas idėjas, inicijuoti naujus verslo projektus ir jiems vadovauti, suvokia moralinę ir socialinę atsakomybę už savo veiklą ir jos pasekmes.
E2Geba taikyti strateginį, kritinį ir konstruktyvų mąstymą, priimant etiškumu ir tvaria plėtra pagrįstus sprendimus sudėtingose ir neapibrėžtose situacijose.
E3Geba savarankiškai pasirinkti tobulinimosi kryptį, suvokia mokymosi visą gyvenimą svarbą profesinės veiklos sėkmei, aktyviai įsitraukia į mokymosi bendradarbiaujant, dalinantis žiniomis ir kompetencijomis procesą.

Profesinės karjeros galimybės

Baigę Verslo vadybos magistro studijų programą gali dirbti tyrinėtojais, konsultantais, padalinio ir organizacijos vadovais bet kurioje verslo organizacijoje.

Aukštesnio lygmens studijų galimybės

Turi teisę stoti į trečiosios studijų pakopos studijas

Dalykų schema su kreditais

1 semestras

Studijų dalykasECTS
1Verslo projektavimo metodologija (S190M003)6
2Pažangaus vadovavimo sistema (S190M035)6
3Mokslinis darbas 1 (S190M043)6
4Tarptautinio verslo valdymas (S190M049)6
5Pasirenkamas dalykas6
Iš viso:30

2 semestras

Studijų dalykasECTS
1Paslaugų vadyba (S190M001)6
2Investicijų valdymas (S190M005)6
3Mokslinis darbas 2 (S190M044)6
4Darni verslo plėtra (S190M048)6
5Pasirenkamas dalykas 6
Iš viso:30

3 semestras

Studijų dalykasECTS
1Empirinio tyrimo dizainas (S000M463)6
2Inovacijų strategijos (S190M002)6
3Mokslinis darbas 3 (S190M045)6
4Organizacinės kultūros kūrimas (S190M078)6
5Pasirenkamas dalykas6
Iš viso:30

4 semestras

Studijų dalykasECTS
1Magistro baigiamasis darbas (S190M046)30
Iš viso:30

Pasirenkamas dalykas

Studijų dalykasECTS
1Darbuotojų gerovės valdymas (S190M052)6
2Valdymo teorijos (S190M008)6
3Strateginio valdymo metodai (S190M074)6

Pasirenkamas dalykas

Studijų dalykasECTS
1Organizacijos pokyčių valdymas (S190M284)6
2Strateginė rinkodara (S000M323)6
3Elektroninė rinkodara (S191M006)6

Pasirenkamas dalykas

Studijų dalykasECTS
1Verslo komunikacija ir sprendimo priėmimas (S190M034)6
2Verslo kūrimo principai (S190M026)6
3Rinkodaros tyrimai (S191M051)6

Žinių ir gebėjimų įvertinimo tvarka

Siekiant užtikrinti aktyvų studentų darbą per visą studijų semestrą, sugebėjimą taikyti teorines žinias praktikoje, objektyvų studijų rezultatų vertinimą, Universitete taikomas kaupiamasis vertinimas. Taikant kaupiamąjį vertinimą, studijų rezultatai įvertinami tarpiniais atsiskaitymais (testu, individualiu darbu, referatu, laboratorinio darbo gynimu ir kt.), o galutinis pažymys susumuoja tarpinių atsiskaitymų ir egzaminų pažymius. Studentui neatlikus ar neatsiskaičius už semestro užduotis ir nesurinkus pereinamojo balo − nustatyto skaičiaus tarpinių atsiskaitymų minimalaus balo − neleidžiama laikyti baigiamojo egzamino.

Kiekviena studijų programa baigiama absolvento išsilavinimo įvertinimu - baigiamaisiais egzaminais ir (ar) baigiamojo darbo (projekto) gynimu.

Universitete galioja dešimtbalė vertinimo sistema. Žinios vertinamos šiais pažymiais:

Išlaikyta, neišlaikytaKU pažymių skalėApibūdinimas
Išlaikyta10 (puikiai)Puikios, išskirtinės žinios ir gebėjimai
9 (labai gerai)Tvirtos, geros žinios ir gebėjimai
8 (gerai)Geresnės nei vidutinės žinios ir gebėjimai
7 (vidutiniškai)Vidutinės žinios ir gebėjimai, yra neesminių klaidų
6 (patenkinamai)Žinios ir gebėjimai (įgūdžiai) blogesni nei vidutiniai, yra klaidų
5 (silpnai)Žinios ir gebėjimai (įgūdžiai) tenkina minimalius reikalavimus
Neišlaikyta4, 3, 2, 1 (nepatenkinamai)Netenkinami minimalūs reikalavimai

Laipsnio suteikimo reikalavimai

Pirmosios pakopos studijų ir magistrantūros absolvento žinios, įgūdžiai ir gebėjimai, nurodyti studijų programos apraše, tikrinami ir vertinami viešai ginant jo baigiamąjį darbą. Pagal savo pobūdį, baigiamieji darbai gali būti moksliniai tiriamieji ir tiriamieji-taikomieji.

Studijų baigiamasis darbas yra analitinis projektas, pagrįstas savarankiškais moksliniais ar taikomaisiais tyrimais. Pirmosios pakopos studijose baigiamajam darbui atlikti ir apginti skiriama ne mažiau kaip 12 kreditų, magistrantūroje − 30 kreditų, kai studijų programos apimtis 120 kreditų, arba 24 kreditai, kai studijų programos apimtis 90 kreditų.

Baigiamuoju darbu bei jo gynimu studentas turi parodyti savo kūrybingumą, gebėjimą kritiškai vertinti teorines ir praktines naujoves bei kitų asmenų anksčiau atliktus atitinkamos krypties tyrimus ir gautus rezultatus, socialinės bei komercinės aplinkos, teisės aktų ir finansinių galimybių išmanymą, informacijos šaltinių paieškos ir kvalifikuotos jų analizės įgūdžius, skaičiuojamųjų metodų ir specializuotos programinės įrangos bei bendrosios paskirties informacinių technologijų naudojimo įgūdžius bei gebėjimą aiškiai ir teisingai raštu bei žodžiu pateikti savo atliktų tyrimų rezultatus ir(ar) sukurtą produktą įvairioms klausytojų auditorijoms.

Baigiamasis darbas ginamas viešame rektoriaus įsakymu sudarytos studijų krypties kvalifikacijos komisijos posėdyje. Visi viešojo gynimo posėdyje dalyvaujantys kvalifikacijos komisijos nariai dviem dešimtbalės skalės pažymiais įvertina studento baigiamąjį darbą ir jo gynimą. Gynimo pažymio svertinis koeficientas - iki 0,2. Galutinis pažymys apskaičiuojamas kaip posėdyje dalyvavusių kvalifikacijos komisijos narių pateiktų pažymių aritmetinis vidurkis, suapvalintas iki sveikojo skaičiaus.

Studijų programos formos

nuolatinės

Studijų programos koordinatorius ir rengiantis fakultetas

prof. dr. Ligita Šimanskienė

Vadybos katedra